Ogniawa litowo-jonowe (Li-Ion)

Ogniwa litowo-jonowe mają w stosunku do ogniw niklowo-wodorkowych trzykrotnie wyższe napięcie znamionowe - ok. 3.4-3,7V, ale są też znacznie droższe w produkcji. Posiadają większą gęstość zgromadzonej energii, dzięki czemu są mniejszych rozmiarów i są znacznie lżejsze od ich niklowo-wodorkwocyh odpowiedników. Charakteryzują się także bardzo płaską charakterystyką rozładowywania.

W stosunku do ogniw Ni-MH charakteryzują się także niższym stopniem samorozładowania wynoszącym ok. 10% na miesiąc oraz większą trwałością - do 1000 cykli łądowania/rozładowania. Ze względu na skład chemiczny ogniwa muszą spełniać dość rygorystyczne wymagania co do kształtu akumulatorków. Ogniwa li-ion mają zastosowanie w produkcji baterii do telefonów komórkowych oraz bezprzewodowych, laptopów, palmtopów i innych urządzeń.
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu uzyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam